Program 8. juni - dag 1

Med forbehold om endringer

08.00-09.00

Registrering - kaffe og te

Møt bedrifter i stand- området for nettverksbygging og mingling.

09.00-09.10

Åpning av den 23. Modifikasjonskonferansen

Komitéformann: Lars Sem - Wood

09.10-09.40

Rikets tilstand - Det nye markedsbildet

Jarand Rystad - CEO, Rystad Energy

09.40-10.10

McKinsey & Company: Long term performance and integrity – a global offshore perspective

Dan Cole Partner, Co-leader of Energy Insights EMEA

10.10-10.40

Equinor, prosjektportefølje og kommende felter

Siv Skadsem - VP Head of Tie back and Brownfield projects, Equinor ASA

10.40-11.10

Pause

Møt bedrifter i utstillerområdet for nettverksbygging og mingling.

11.10-11.35

Aker BP og Aker Solutions:
Prosjektportefølje - Forbedringer for Framtiden

Dag Løfsgaard – VP / Alliance Manager, Modification Alliance, Aker BP

Kjartan Brekke – Improvement Manager Modification Alliance, Aker Solutions

11.35-12.00

Vår Energi: Vår prosjektportefølje

Inge Bjørkevoll - leder for modifikasjonsgruppen

12.00-12.25

Petroleumstilsynet: Levetidsforlengelser – myndighetenes syn

Gerhard Ersdal - Principal engineer Structural integrity and Marine technology

12.25-12.45

Rundbordsdiskusjoner:

Tema: TBA

12.45-13.45

Lunsj

Lunsj etterfulgt av nettverksbygging og mingling i utstillerområdet.

13.45-14.05

Gassco: Gassinfrastruktur - utfordringer og perspektiver
Geir Hausken - Asset Manager

14.05-14.30

Aker Solutions: Vår prosjektportefølje - nytt tiår, nye muligheter

Linda Litlekalsøy Aase - Executive Vice President Brownfield Projects

14.30-14.55

Wood: Fremtidens modifikasjoner

Lars Fredrik Bakke - Administrerende direktør

14.55-15.25

Pause

Møt bedrifter i utstillerområdet for nettverksbygging og mingling.

15.25-16.00

Aibel og Equinor:

V&M-muligheter innenfor fornybar energiproduksjon

Nils Arne Sølvik - EVP Modifications and Yard Services, Aibel

Rune Rønvik - Dogger Bank Operations Director, Equinor

16.00-16.15

Rundebordsdiskusjoner

Tema: TBA

16.15-16.45

Paneldebatt

Tema: Muligheter og trusler Spørsmål fra salen Sanntidsmålinger i plenum

Debattleder: Redaktør Glenn Stangeland - energi24no

16.45-16.50

Avrunding konferansedag 1

Oppsumering av dagen og avrunding

Komitéformann: Lars Sem - Wood

19.00-23.00

Konferansemiddag

Aperitiff – utstillerområdet (19.00-20.00)


Festmiddag med underholdning (20.00-23.00)

Program 9. juni - dag 2

Med forbehold om endringer

08.00-09.00

Registrering - kaffe og te

Møt bedrifter i stand- området for nettverksbygging og mingling.

09.00-09.05

Innledning av konferansedag 2

Innledning og informasjon

Komiteformann: Lars Sem, Wood AS

09.05-09.30

Rosenberg: La det svinge

Ivar Sløveren, VP Market and Business Development

09.30-09.55

Kværner: Njord A – Norges største plattformoppgradering gir 20 nye produksjonsår

Jarle Henriksrud, prosjektdirektør Njord-prosjektet

Levetidsforlengelser

09.55-10.20

IKM: Nye krav til inspeksjoner og vedlikehold

Pål Ørke, markedsdirektør

10.20-10.40

Rundebordsdiskusjoner

10.40-11.10

Pause

Møt bedrifter i utstillerområdet for nettverksbygging og mingling.

11.10-11.30

Oceaneering: Levetidsforlengelser - en leverandørs synspunkt

Thomas Aas Sæthre, VP Asset Integrity

Digitalisering

11.30-11.50

Shell og Kongsberg Digital:

Digitale tvillinger - fremtidens løsning

Andreas Jagtøyen, SVP Energy - Kongsberg Digital

Rolf Einar Sæter, direktør for teknologi, digitalisering og forbedring - Shell

11.50-12.15

ConocoPhillips: Utfordringer i den digitale hverdagen og vår refleksjon på dette.

Oddbjørn Johnsen, Director continuous improvement

New Energy

12.15-12.45

Equinor: Elektrifisering av Troll

Terje Iversen, Project Director, Troll West Electrification

12.45-12.50

Avslutning v/komitéformann Lars Sem

12.50-13.40

Lunsj

Lunsj etterfulgt av nettverksbygging og mingling i utstillerområdet.