Program

Program 28. september – dag 1

Med forbehold om endringer.

08:00 – 09:00
Registrering – kaffe og te 

Møt bedrifter i stand- området for nettverksbygging og mingling.

 

09:00 – 09:10
Åpning av den 23. Modifikasjonskonferansen

Komiteformann: Lars Sem Wood 

09:10 – 09:40
Rikets tilstand – Det nye markedsbilde

Jarand Rystad – CEO, Rystad Energy

09:40 – 10:10
McKinsey & Company: Long term performance and integrity – a global offshore perspective

Dan Cole Partner, Co-leader of energy Insight EMEA

10:10 – 10:40
Equinor, prosjektportefølje og kommende felter

Siv Skadsem – VP Head of Tie back and Brownfield projects, Equinor ASA

10:40 – 11:10
Pause
Møt bedrifter i utstillerområdet for nettverksbygging og mingling.

 

11:10 – 11:35
Aker BP og Aker Solutions:
Prosjektportefølje – Forbedringer for Framtiden

Dag Løfsgaard – VP / Alliance Manager, Modification Alliance, Aker BP

Kjartan Brekke – Improvement Manager Modification Alliance, Aker Solutions

11:35 – 12:00
Vår Energi: Vår prosjektportefølje

Inge Bjørkevoll – leder for modifikasjonsgruppen

12:00 – 12:25
Petroleumstilsynet: Levetidsforlengelser – myndighetenes syn

Gerhard Ersdal – Principal engineer Structural integrity and Marine technology

12:25 – 12:45
Rundbordsdiskusjoner:

Tema : TBA 

12:45 – 13:45
Lunsj

Lunsj etterfulgt av nettverksbygging og mingling i utstillerområdet.

 

13:45 – 14:05
Gassco: Gassinfrastruktur – utfordringer og perspektiver

Geir Hausken – Asset Manager

14:05 – 14:30
Aker Solutions: Vår prosjektportefølje – nye muligheter

Linda Litlekalsøy Aase – Executive Vice President Brownfield Projects

14:30 – 14:55
Wood: Fremtidens modifikasjoner

Lars Fredrik Bakke – Administrerende direktør

14:55 – 15:25
Pause
Møt bedrifter i utstillerområdet for nettverksbygging og mingling.

 

15:25 – 16:00
Aibel og Equinor:

 

V&M-muligheter innenfor fornybar energiproduksjon

Rune Rønvik – Dogger Bank Operations Director, Equinor

Nils Arne Sølvik – EVP Modifications and Yard Services, Aibel

16:00 – 16:15
Rundbordsdiskusjoner:

Tema : TBA 

16:15 – 16:45
Paneldebatt

Tema: Muligheter og trusler Spørsmål fra salen Sanntidsmålinger i plenum

 Debattleder: Redaktør Glenn Stangeland – energi24.no

 

16:45 – 16:50
Avrunding konferansedag 1

Oppsumering av dagen og avrunding

Komitéformann: Lars Sem – Wood 

 

19:00 – 23:00
Konferansemiddag

 

Aperitiff – utstillerområdet (19.00-20.00)

Festmiddag med underholdning (20.00-23.00)

 

Program 29. september – dag 2

Med forbehold om endringer.

08:00 – 09:00
Registrering – kaffe og te 

Møt bedrifter i stand- området for nettverksbygging og mingling.

 

09:00 – 09:05
Innledning konferansedag 2 

Innledning og informasjon

Komitéformann: Lars Sem – Wood 

 

09:05 – 09:30
Rosenberg: La det svinge 

Ivar Sløveren – VP Market and Business Development

 

09:30 – 09:55
Aker Solutions: Njord A – Norges største plattformoppgradering gir 20 nye produksjonsår

Jarle Henriksrud – Prosjektdirektør Njord-prosjektet

 

Levetidsforlengelser 

09:55 – 10:20
IKM: Nye krav til inspeksjoner og vedlikehold 

Pål Ørke – Markedsdirektør

 

10:20 – 10:40
Rundbordsdiskusjoner:

Tema : TBA 

10:40 – 11:10
Pause
Møt bedrifter i utstillerområdet for nettverksbygging og mingling.

 

11:10- 11:30
Oceaneering levetidsforlengelser – en leverandørs synspunkt 

Thomas Aas Sæthre – VP Asset Integrity

 

Digitalisering

11:30- 11:50
Shell og Kongsberg Digital:

Digitale tvillinger – fremtidens løsning

Andreas Jagtøyen, SVP Energy – Kongsberg Digital

Rolf Einar Sæter, Direktør for teknologi, digitalisering og forbedring – Shell

 

11:50- 12:15
ConocoPhillips: Utfordringer i den digitale hverdagen og våre refleksjoner på dette

Oddbjørn Johnsen – Director Continuos improvement

 

New Energy

12:15- 12:45
Equinor: Elektrifisering av Troll

Terje Iversen, Project Director, Troll West Electrification

 

12:45 – 12:50
Avslutning 

Komitéformann: Lars Sem – Wood

 

12:50 – 13:40
Lunsj

Lunsj etterfulgt av nettverksbygging og mingling i utstillerområdet.